Masaż Hawajski Lomi lomi

Lomi lomi to rdzenny masaż hawajski, który zaliczany jest do grupy masaży polinezyjskich. Hawajskie słowo lomi oznacza 'dotyk miękką łapą zadowolonego kota'. Jego celem jest maksymalne odprężenie i rozluźnienie masowanej osoby. Lomi lomi nui rozładowuje napięcie mięśniowe, co sprzyja wypoczynkowi i wspaniale poprawia samopoczucie.

Masaż lomi lomi rozpoczyna się od rozmowy masażysty z pacjentem na temat przebytych chorób, dolegliwości, kontuzji czy urazów.Pozwala to ustalić najbardziej odpowiednią technikę masażu. Jest on wykonywany na tradycyjnym stole do masażu, choć dawniej odbywał się na stole kamiennym. Podczas zabiegu ciało jest natłuszczane oliwą, która sprawia, że ruchy masażysty są płynne i precyzyjne. Masaż wykonywany jest dłońmi i przedramionami ze zmiennym naciskiem, który zintegrowany jest z muzyką.

W pierwszym etapie masażu lomi lomi pacjent leży na brzuchu, a masażysta zajmuje się kolejno: plecami, ramionami, nogami.

W trakcie drugiej części masażu pacjent leży na plecach, a kolejno masowane są ramiona, klatka piersiowa, nogi i brzuch.

Ruch podstawowy w masażu lomi lomi nui zależy od pozycji. Jeśli osoba masowana leży:

  • na brzuchu – ruch podstawowy jest wykonywane za pomocą przedramion. Masażysta rozpoczyna od barku, po czy przenosi ruch wzdłuż kręgosłupa i robi obrót przedramieniem, wyznaczając linię ruchu na pośladku. Następnie powraca bokiem ciała, prowadząc ruch drugim przedramieniem od drugiego barku, dbając o to, aby ruch były płynny i ciągły,
  • na plecach – linia ruchu podstawowego zaczyna się od ramienia, przebiega przez środek klatki piersiowej i wzdłuż dolnych żeber, a po obrocie jest kontynuowana w okolicach pępka i wraca bokiem ciała.

Po masażu pacjent powinien poleżeć przez dłuższą chwilę, odprężyć się, wyciszyć i skupić na odczuciach. Powrót do „realnego" świata powinien odbywać się bardzo powoli, aby uniknąć stresu związanego z pośpiechem. Zarówno przed, jak i po masażu zalecane jest picie dużych ilości niegazowanej wody mineralnej.

Czas masażu Cena masażu
Masaż Hawajski Lomi lomi
55 min 120 zł
1:50 h 240 zł

W naszej ofercie mamy wiele masaży, które możesz podarować w prezencie.

Zamów już dziś